Kelionių agentūros

Kelionių agentūros – originalūs pasiūlymai ir aptarnavimas

Paskutine minute – kelionės su kelionių agentūra

Savaitgalio keliones Lietuvoje esame pripratę organizuotis ir patys, bet nesprendus susiorganizuoti kelionę į užsienio šalis, dažniau šiuos darbus atlikti patikime kelionių agentūroms. Kelionių agentūros mūsų šalyje yra itin paklausios organizuojant pigias keliones ir tam yra daug priežasčių.

Paskutine minute – kelionių agentūros Lietuvoje – labai populiarios dėl daugelio priežasčių. Greičiausiai, viena iš svarbiausių priežasčių – kelionės organizavimui skiriamo laiko stoka. Didėjantys gyvenimo tempai verčia mus „bėgti“ vis greičiau, todėl laiko tokioms smulkmėms tiesiog nebelieka. Dar viena priežastis galėtų būti – tai šalies į kurią planuojama vykti kalbos nežinojimas ir tam tikras atsargumas, kad išvykus netektų susidurti su sukčiais. Kita ne ką mažesnė priežastis – informacijos apie pigios kelionės rezervavimo tvarką stoka, paslaugų užklausimo subtilybių nežinojimas ar tiesiog, patirties stoka keliaujant. Kuo daugiau keliaujama, tuo didesnė sukaupiama patirtis. Paskutinę minutę organizuoti kelionę yra ženkliai pigiau, bet iškyla labai daug klausimų ir atsiranda didžiulė atsakomybė – kas nutiks, jei nuvykus supainiosite viešbučius, pasigesite tam tikrų paslaugų ar tiesiog jos bus nekokybiškos? Kelionių agentūros padės išspręsti visus iškilusius nesusipratimus, imsis sprendimų netikėtai atsiradus sunkumams ar sudėtingoms situacijoms ir bet kokiu atveju pasirūpins, kad Jūsų kelionės vyktų sklandžiai.

kelioniu_agenturos

Kiek uždirba kelionių agentūros?

Daugelis Lietuvos žmonių linkę manyti, kad kelionių agentūros uždirba labai daug ir pigios kelionės joms atneša aukso kalnus. Tokia nuomonės yra ne visiškai tiksli ir reikia atsižvelgti į tai, kad kelionių agentūros atlieka sunkų ir labai atsakingą darbą. Taip, poilsinės kelionės į užsienio šalis yra pelningesnės, nei kelionės Lietuvoje, nes kelionės į užsienį brangesnės. Dažnai keliaujantys jau žino, kad Lietuvoje galima rasti vos kelis kelionių organizatorius ir su jais dirba beveik visos kelionių agentūros. Kelionių agentūros, kokias sugeba suderėti nuolaidas, tokį pelną ir skaičiuoja. Įprastai, nuo kelionių į Egiptą, Turkiją ar Tunisą bei kitą lietuvaičių pamėgtą nuostabų kampelį, kelionių agentūros uždirba vos apie 10%. Tad galima tik įsivaizduoti kiek uždirba kelionių agentūros, kurios klientams siūlo tam tikras nuolaidas ir organizuoja įvairias akcijas. Kelionių agentūros, organizuodamos įvairias akcijas gauna ženkliai mažiau pelno, bet nuo to, jų teikiamų paslaugų kokybė nemažėja.

Didžioji dalis kelionių agentūrų savo keliones siūlo ir internetu-kompiuterizuotu būdu. Tokios kelionės paskutinę minutę yra ženkliai pigesnės ir klientams sutaupančios dar daugiau brangaus laiko. Todėl didžioji kelionių dalis organizuojama elektroniniu paštu ar net telefonu ir klientams nebereikia vykti į kelionių agentūros biurą, kad gauti atsakymus į iškilusius klausimus. Negalima pamiršti, kad kelionių agentūros sutvarko visus reikiamus ar būtinus dokumentus kelionei.

Kelionių organizatoriai?

Lietuvoje veikiančios kelionių agentūros prekiauja ir siūlo ne tik pažintines keliones, bet ir poilsines. Pažintines keliones po Europą galima pasirinkti paskutine minute. Jos nėra sudėtingos, todėl dauguma kelionių agentūrų, tokias pigias keliones organizuoja pačios. Pigios kelionės gali būti įvardijamos ir kaip savaitgalio kelionės. Pigios kelionės kas savaitgalį organizuojamos į tokius miestus kaip Austriją, Italiją, Kroatiją, Vokietiją, Ispaniją, Čekiją ar į kitas ES šalis. Žinoma, kelionių agentūros organizuoja keliones ir į Aziją bei Afriką, bet tik tada, jei tokios kelionės pageidauja tam tikra grupė žmonių. Nes, kaip žinoma yra ir tokia paslaugų rūšis – užsakomosios kelionės, kai įmonė arba tam tikra grupė žmonių įpareigoja kelionių agentūrą organizuoti kaip savaitgalio keliones taip ir pažintines bei poilsines keliones. Kelionių agentūros surenka informaciją apie norimas aplankyti šalis ar kurortus ir teikia pasiūlymus. Dažniausiai taip teikiamos kelionės yra į Australiją, JAV ar pietų Ameriką ar kitus pasaulio kontinentus. Natūralu, tokioms kelionėms sezoniškumas negalioja, nes kelionių paskutine minute organizavimas, kelionių agentūroms yra ženkliai pelningesnis.

Kelionių agentūros organizuoja savaitgalio keliones ir Lietuvoje?

Kelionių agentūros Lietuvoje dirba ne tik sau, bet ir norintiems pakeliauti po Lietuvą žmonėms. Pakeliauti po Lietuvą planuojasi ne tik užsienio piliečiai, kurie nori susipažinti su mūsų krašto kultūra bei papročiais, bet ir patys lietuviai, kurie dar labiau nori pažinti savo Tėvyne. Kelionių agentūros statistika rodo, kad tokių kelionių paskutinę minutę kainos nėra didelės, todėl kelionių organizavimas žiemą jas gelbsti ne kelionių sezono metu. Kai Lietuvos gražiais vaizdais gali pasigrožėti tik vietiniai gyventojai arba vienas kitas platesnių pažiūrų keliautojas iš užsienio. Pigios kelionės į Biržus – miestelį išlaikiusį alaus gaminimo tradicijas yra kelionės populiariausios Lietuvoje. Savaitgalio kelionėms nenusileidžia ir kelionės prie jūros, tai pigios kelionės į Klaipėdą, Palangą, Rusnę ar Šilutę. Išlikusios Lietuvos pilys ir piliakalniai taip pat objektai į kuriuos kelionių agentūros organizuoja savaitgalio keliones arba tiesiog pigias keliones. Tokios kelionės vadinamos literatūriniais maršrutais, kurių metu galima aplankyti kaimus ir miestelius, kuriuose gimė ir gyveno įžymūs Lietuvai žmonės, poetai, kalbininkai, rašytojai ar kitais darbais prisidėję prie šalies garsinimo žmonės.

Į Lietuvą didėjant turistų srautams iš užsienio kelionių agentūros turi vis daugiau ir daugiau darbų, o didėjantis lietuvių pasirinkimas kelionėms, savaitgalio keliones daro įdomesnes ir labiau patrauklesnes. Lietuva nėra didelė šalis, todėl apvažiuoti ją automobiliu ar autobusu įmanoma net ir per dieną, ir galima drąsiai tvirtinti, kad čia, pamatyti galima labai daug ką. Kelionės agentūros padės labiau pažinti savo kraštą, o esant poreikiui pakeliauti svetur, organizuos ir keliones paskutine minute.

Taip pat pasidomėkite:

Komentarai

komentarai