Neįtikėtina istorija-laiškas butelyje

Neįtikėtina istorija – laiškas butelyje

Pamirškit elektroninį paštą! Laiškai keliauja ir šimtmečiais patikrintu būdu – buteliuose jūromis. Tikra istorija, kurią man papasakojo Aidas, kitaip – Dusia.

Tai nutiko jau praėjusios vasaros liepą, kuomet lietuviška jachta „Jigy Jigy“ skynė pergales „Muhu Vainu“ regatoje Estijoje. Po vieno iš regatos etapų, Hiuumaa saloje prie jachtos įgulos atėjo estų buriuotojas Tiitas, nešinas užkištu šampano buteliu. Jame teliuskavo jūros vanduo ir matėsi keli popieriaus lapai. Tiitas tikino, kad ant popieriaus kažkas surašyta lietuviškai.

Jigy Jigy“ vyrai atidarė butelį (tokiems „laiškams“ įprastu būdu – trinktelėję jį į kai ką stipresnio, nei stiklas), ištrauktus popieriaus lapus išdžiovino ir perskaitė, kiek įmanoma buvo perskaityti – ten tikrai buvo lietuviškas raštas. Septyniolikoje lapelių skirtingi žmonės surašė palinkėjimus Naujųjų metų proga.

Vieno lapelio kamputyje Dusiai pavyko įskaityti vieno rašiusiojo adresą Vilniuje (ne elektroninį!). Kelis lapelius, kurie nesutrūnijo nuo sūraus jūros vandens, Aidas nuskenavo ir daug nesitikėdamas, išsiuntė rastuoju adresu įprastu — žemės — paštu.

Dar vieną laišką Dusia parašė ir Tiitui svarstydamas, kad veikiausiai laiškas butelyje buvo išmestas švenčiant Naujuosius metus keleiviniame kelte, kursuojančiame tarp Talino ir Stokholmo arba Helsinkio.

zinute_butelyje

Po kurio laiko Dusia gavo atsakymą iš vieno butelyje laiškus pasiuntusio vaikino – to, kurio adresą pavyko įskaityti. Vilnietis Elvinas ir pats nustebo sužinojęs, kad laišką kažkas rado jūros išmestą pakrantėje. Yra ko nustebti – lietuvių laiškas butelyje, paleistas į jūrą, Estijoje pateko į kitų lietuvių rankas.

Ir prie viso to – laiškas savo kelionę pradėjo Latvijoje. Anot Elvino, su draugais 2009 metų sausio 2 dieną (jei gerai pamena) laišką jis paleido Rygoje į Dauguvos upę.

Tad laiškas, labai labai preliminariais skaičiavimais (neįvertinus srovių, vėjų ir kitų faktorių), „generaliniu kursu“ nuplaukė 120-150 jūrmylių. Neblogai per pusmetį nevaldomam, bangų ir vėjo blaškomam buteliui, ar ne? Tiesa, nežinia kiek jis gulėjo paplūdimyje, kur jį rado Titas.

Įdomi istorija, nutikusi XXI amžiaus pradžioje. Taip nutinka itin retai ir šios istorijos dalyviai turės ką prisiminti.

Taip pat pasidomėkite:

Šaltinis: http://arbusis.lt

Komentarai

komentarai