Kelionės po Lietuvą

Kelionės po Lietuvą.  Smagu ir naudinga.

Lietuviui dera išmokti vieną svarbią pamoką, kurią prieš globalaus turizmo suklestėjimą taikė Didžiosios Britanijos gyventojai. Ji elementari — išdidumas. Jis leido britams atostogas leisti savo krašte ir neieškoti geresnių alternatyvų. Juk visur gerai, bet namie geriausia. Gal metas per šias atostogas neskrudinti savo odos Turkijos ar Egipto kurortuose, pabėgti nuo be galo sotaus Itališko maisto ir jau tikrai užtenka tų nesuskaičiuojamų kavos puodelių prie Eifelio bokšto. Lietuvoje irgi galima keliauti. Svarbiausia, kad yra kur. Žinoma, pradžiai reikia pasidomėti.

keliones_po_lietuva

Per paskutinius dvidešimt metų vietinis turizmas smarkiai pasikeitė. Jei anksčiau jis asocijavosi su milžiniškomis turistinėmis kuprinėmis Labanoro girioje ar Čepkelių raiste bei su nuostabiais močiutės keptais blynais Rūgpienių kaime, tai šiuolaikinis kelionių pasirinkimas tikrai yra stebinantis.

Valstybinio turizmo departamento duomenimis 2012 metais Lietuvoje apsilankė apie 2 milijonus užsienio turistų. Mes esame patrauklūs užsienio svečiams. Ne abejotinai, privalome būti patrauklūs ir patys sau. Lietuvoje tikrai verta aplankyti pamario kraštą, ne todėl, kad esame šalis prie jūros. Kuršių Nerijos grožis yra neeilinis. Raganų takas apjuostas įspūdingomis skulptūromis tikrai nustebins, o vaizdas nuo Avikalnio leis pasigėrėti puikia aplinka. Nida, smulkus ir nuostabus miestelis su Tomo Mano muziejumi nepaliks abejingų asmenų. Urbo kalnas ir Parnidžio kopa yra stulbinantys gamtos objektai. Ne veltui per Nidos kopas keliavo ir Jean-Paul Sartre, jam patiko. Patiks ir mums. Poilsis Nidoje.

Taip pat pasidomėkite:

Ventės ragas, dar viena pamario zona verta dėmesio. Rusnė — didžiausia Lietuvos sala. Kintai, unikalus Mingės kaimas, o Ventės Rage galima apžiūrėti ornitologijos centro ekspoziciją. Žemaitija, tai kalvų regionas. Varnių regioninis parkas garsus savo paslaptingai piliakalniais.

Šiaulių regione esantis kryžių kalnas vertas dėmesio. Ši vieta yra su labai įdomia istorija bei netikėtu kultūriniu palikimu. Dabartinė Lietuvos sostinė Vilnius yra neišvengiamas turistinis maršrutas. Jame yra ką pamatyti ir patirti. Galima keliauti po Vilniaus pilis, požemius, vienuolynus. Verta susipažinti su miesto legendomis ar vaiduokliais, atrasti kūrėjų paliktus pėdsakus. Vilnius turi įdomių kiemų su meilės istorijomis, literatūrinį palikimą. Įmanoma pažinti ir sovietmečio ar naktinį Vilnių. Vilniaus kraštas siūlo keliauti į senuosius Medininkus, verta sustoti ir senojoje sostinėje Kernavėje, kur iki šios dienos gyvi jos piliakalniai bei pagoniškosios kultūros pėdsakai.

Aukštaitija siūlo susipažinti ne vien tik su gamta, bet ir etnokosmologijos centru Molėtuose. Biržai, tai šiaurės Lietuvos perlas su gausiausia ir geriausia lietuviško alaus istorija. O Dzūkijoje esantys Druskininkai — unikalus kurortinis miestelis Lietuvoje. Sanatorijos, gydyklos, graži aplinka ir aktyvaus poilsio zona pavertė juos tikru traukos objektu.

Lietuvoje tikrai yra ką pamatyti. Nereikia į keliones po Lietuvą žiūrėti skeptiškai, nes vieną kartą apsilankius kuriame nors krašte, norėsis pamatyti daugiau. Po Lietuvą keliauti smagu ir naudinga.

Taip pat skaitykite:

Komentarai

komentarai