Kelionės – savo ir kitų šalių kultūrų pažinimui

Kelionės – savo ir kitų šalių kultūrų pažinimui

Kelionės – geografinių vietų keitimas, lankant tam tikrus objektus, bei judėjimas keičiant buvimo vietą. Kelionės gali būti įgyvendinamos įvairiais būdais, bet dažniausiai pasirenkamos tam tikros susisiekimo transporto priemonės

Paieškojus kaip kelionės apibūdinamos tam tikrų institucijų tai sužinosime, kad Lietuvos Respublikos valstybinio turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos kelionę apibūdina taip:

Kelionės – iš anksto už bendrą kainą parengti ar įsigijimui siūlomi turizmo paslaugų rinkiniai, į kuriuos įeina bent dvi turizmo paslaugos (apgyvendinimas, maitinimas, vežimas), ir jei šios kelionės (turistinės) trunka ilgiau nei 24 valandas arba kelionių metu į programą yra įtraukta ir nakvynė.

Kelionės skirstomos į kelias rūšis

Priklausomai nuo pobūdžio, kelionės – įvairios:

Jūrinis turizmas – savarankiška arba kelionių organizatorių suplanuota kelionė laivais, už kurių paslaugas imamas tam tikras mokestis. Tai gali būti tiek kraštovaizdžių ar istorinių vietų apžiūra, tiek ir pramoginio tipo kelionės laivu. Kelionės laivu, suteikia netik galimybę susipažinti su aplinka, bet ir smagiai pažvejoti vandenyse, kuriuose buvo suorganizuotos kelionės.

Poilsinės kelionės – tarp kelionių formų, ši sritis paplitusi labiausiai. Jos metu, mėgstantys keliauti ilsisi jiems palankiu bei pasirinktu režimu, t.y. poilsinės kelionės supažindina juos su tam tikrais kitų šalių kultūriniais objektais, jų atsiradimo bei paskirties istorija. Bet poilsinės kelionės todėl taip ir vadinamos, kad didžioji kelionės dalis būna skiriama poilsiui ir viena iš populiariausių poilsinių kelionių formų – kruizinis turizmas. Poilsinės kelionės kruiziniais laivais tampa vis populiaresne ir tarp lietuvių. Poilsio pasiulymai Lietuvoje.

Pažintinės kelionės – tai sritis taip pat paplitusi Lietuvos keliautojų tarpe ir taip pat pamėgta. Norintiems labiau susipažinti su kitos šalies kultūra ir vienos kelionės metu apžiūrėti kuo daugiau įspūdingų objektų, reikėtų prisiminti, kad tam tinka viena iš kelionių formų – pažintinės kelionės. Jų metu negulėsite paplūdimyje ir nesimėgausite saulės spinduliais, nes tokios pažintinės kelionės yra suplanuotos, kad keliautojai, per trumpą laiką, suspėtų apžiūrėti ir susipažinti su visomis tos šalies ar miesto įsimintinomis vietomis. Pažintinės kelionės – kultūrinių objektų lankymas.

Kultūrinės kelionės – tai dar viena iš populiaresnių kelionių formų. Tokios kelionės organizuojamos turistams, kurie domis būtent tos šalies kultūra, papročiais ar kalba. Kultūrinės kelionės padės labiau pažinti norimą šalį ir leis daugiau sužinoti jos atsiradimo priežastis. Mėgstantiems bendrauti su kitataučiais, kultūrinės kelionės kaip tik tokių tikslų įgyvendinimui.

Kaimo turizmas – daugeliui žinoma kelionių forma. Tokios kelionės organizuojamos turistams, kuriems patinka kaimo vietovės bei artumas su gamta. Tokiose vietovėse neturėtų būti daugiau nei 3K gyventojų ir jos privalo užtikrinti nakvynę bei maitinimą. Suprantama, kad už tokias paslaugas teks susimokėti patiems. Kaimo turizmas – kultūrinės programos ir renginiai kiekvieno turisto skoniui. Nors šią sritį būtų galima priskirti ir prie pagrindinės kelionių srities – poilsinės kelionės. Jei kaimo turizmo nesiūlomi jokie atrakcionai, turistams bus siūlomas tik poilsis prie tvenkinių, upių ar gražių miško masyvų. Kaimo turizmo sodybos Lietuvoje.

Pramoginės kelionės – nepakartojamus nuotykius, įvairius žygius, savęs išbandymus mėgstantiems keliautojams. Tai gali būti ir slidinėjimas (galimi variantai: ant sniego arba vandens), įspūdingo grožio vandenyse galima užsisakyti ir nardymo paslaugas, o didelius plotus turinčiose šalyse, galima pasimėgauti ir Safari vaizdais, bei nedidelėmis kelionėmis po laukinę gamtą.

Verslo kelionės – tai Lietuvoje populiarėjanti kelionių forma, kada vis dažniau, verslininkai vyksta į įvairiausias konferencijas, seminarus, patys juos organizuoja ir į jas kviečiasi atstovus iš kitų šalių. Taigi, verslo kelionės organizuojamos tik versliems žmonėms. Kelionės – konferencijų bei seminarų lankymui bei kiekvieno verslininko asmeniniam tobulėjimui.

Sveikatinimo kelionės – kelionės forma, kai išvyka pasirenkama medicininiais tikslais, į sanatorijas, atlikti kosmetinių procedūrų arba tiesiog atgauti jėgas po traumų ar ligų. Tokios kelionės gali būti organizuojamos į jau minėtas sanatorijas, įvairius SPA centrus, bei purvo voniomis garsėjančias šalis. Sveikatinimo kelionės – kai norima atstatyti arba sustiprinti sveikatą, arba pasitobulinti išvaizdą.

Sportinės kelionės – tai labiausiai pamėgta kelionių formą sporto sirgalių tarpe. Jų metu, sirgaliai vyksta į kitas šalis palaikyti savo mylimiausių komandų ir nesvarbu ar jos žaidžia krepšinį, futbolą ar ledo ritulį. Suprantama, kad kelionės į didžiausius sporto renginius yra populiariausios, nes Olimpiados ar Europos arba Pasaulio įvairių sporto rūšių čempionatai pritraukia neįtikėtinai daug turistų bei sporto mėgėjų.

Religinės kelionės – kelionės, kurių metu aplankomos tam tikros šventos vietos, šventovės ar tiesiog vykstama į objektus, kur nuvykus atliekamos tam tikros religinės apeigos. Ir nebūtina būti tikinčiuoju, kad norėti pamatyti senovines šventoves bei skulptūras dievams, kurias pastatę tikintieji. Kelionės – kai bandoma sustiprinti tikėjimą arba atrasti jį iš naujo.

Juodasis turizmas (nelaimių) – tai kelionės, kurios organizuojamos į „karštus taškus“, kitaip tariant, kelionės į vietas, kur vyksta karai ar tautiniai susirėmimai. Prie šios kelionės formos priskiriamos išvykos ir į stichinių nelaimių vietas. Tokiose vietose dauguma turistu vyksta padėti nelaimei ištiktiems žmonės, bet kita žmonių grupė vyksta tik tam, kad patirtų didelį adrenalino kiekį. Kelionės – didelio adrenalino kiekio mėgėjams.

Sekso turizmas – suprantama, kad kelionės tokiu pavadinimu organizuojamos išvykoms seksualinio pasitenkinimo įgyvendinimui. Tokios kelionės dažniausiai organizuojamos į įvairių šalių klubus, kurie rengia būtent tokios formos vakarėlius ir kviečia apsilankyti ne tik vietinius, bet ir vakarėlių mėgėjus iš kitų šalių. Apie sekso turizmą žmonės girdėję labai mažai, bet statistika rodo, kad tokių kelionių kiekis nenusileidžia net ir pažintinėms kelionėms. Tokios išvykos įvardijamos kaip pigios kelionės, nes išlaidos tokioms pramogoms nėra didelės. Nors, sekso turizmas galėtų būti įvardintas ir kaip kita, aukščiau įvardinta kelionių forma – pažintinės kelionės. Nes panašių kelionių metu ne tik tenkinamas seksualinis poreikis, bet dar ir susipažįstama, didinamas ir pažinčių ratas. Todėl manoma, kad niekas nesupyks, jei tokios kelionės bus įvardintos kaip pažintinės kelionės. Pažintinės kelionės – poreikiams patenkinti.

Taip pat skaitykite:

Taip pat pasidomėkite:

Komentarai

komentarai