Turkija – teisingas atostogų maršrutas

2013-05-25

Turkija — teisingas atostogų maršrutas

Turkija, tai šalis viliojanti daugelį turistų iš viso pasaulio. Nenuostabu, kad ši šalis yra populiari, nes šiltas klimatas, puikiai pritaikyti turistiniai miesteliai, istorijos kupini pagrindiniai miestai bei skanus ir šviežias maistas, vilioja ne vieną keliaujantį asmenį.

Vis tik į Turkiją dažniausiai žmonės keliauja dėl palankaus šalies klimato. Šioje šalyje galima aptikti ir snieguotas kalnų viršūnes ir sausringas stepes. Jei nemėgstate didelių turistų srautų, tai Turkiją geriausia lankyti šaltu metų sezonu, žinoma, kad tuo metu kainos būna mažesnės, o pramogų pasirinkimas visada platus. Lietuvos kelionių agentūros dažnai siūlo poilsines keliones į Anataliją, Marmarį, Fetiją, Bodrumą ir kitus kurortinius miestelius.

turkija_teisingas_kelioniu_marsrutas

Viduržemio jūros klimatas, tvarkingi paplūdimiai ir gerai organizuota infrastruktūra leidžia žmonėms pailsėti ir atsikvėpti. Kainos nėra kosminės, neretai savaitės ar net visų dešimties dienų išvyka yra pigesnė, nei tradicinis poilsis Lietuvos pajūryje. Kelionių agentūros siūlo apsilankyti kurortiniuose miesteliuose asmenims, kurie tiesiog nori pailsėti, padrybsoti prie baseino, pasimėgauti geru oru. Nereikia bijoti prierašo prie kelialapio, kad viskas įskaičiuota. Jei viskas įskaičiuota, tai puiku, tereikia susikrauti lagaminą, nepamiršti paso ir geros nuotaikos.

Turkija žymi ne tik savo kurortinėmis pramogomis. Į šią šalį galima grįžti ne vieną kartą ir kiekvieną sykį atrasti kažką stulbinančio. Jei buvimas prie vandens nevilioja, visada yra kitų alternatyvų. Istorišką Konstantinopolį, dabar vadinama Stambulu, bent vieną kartą gyvenime pravartu aplankyti. Juk tai ne vien 2 tūkstančių metų istorijos reliktas, bet ir vienintelis miestas, kuris yra įsikūręs dvejuose žemynuose. Efeso miestas vilioja savo antikiniu pasauliu, kurio grožis atsiveria miesto gatvėse, aikštėse, šventyklose, pirtyse, fontanuose ir amfiteatruose. Dabartinė Turkijos sostinės Ankara, kviečia aplankyti Anatolijaus kultūros muziejų, kuris yra vienas iš turtingiausių savo eksponatais visoje Turkijoje. Šios vietos vilioja žmones iš visų pasaulio kraštų, o kur vietiniai barai, pramogos ir maistas.

Turkijos virtuvė susideda iš Rytų ir Vakarų Viduržemio regiono samplaikos. Visuose valgiaraščiuose galima rasti ėrienos, žuvis ir vėžiagyviai visada švieži, o kur Ayran (gaivinantis jogurto gėrimas), arbata ir stipri ir juoda kaip naktis turkiška kava.

Turkija, tai šalis, kuri turi ką pasiūlyti savo svečiams. Ramus poilsis kurortuose, istoriniai didmiesčiai, aktyvus poilsis kalnuose ar srauniuose upėse, turistinės kelionės su kuprinėmis ir pan. Turkija — pasaulietinė šalis. Žinoma, nereikia pamiršti, kad šis regionas yra musulmoniškas, kuris turi savo papročius ir tradicijas, kurias reikia gerbti. Alkoholis čia priimtinas, bet Ramadano metu šalyje patartina jo vengti. Jei iš minaretų sklindantis kvietimas maldai penkis kartu per dieną ne erzina, o maloniai nustebina, tai į šią šalį verta vykti ir pažinti kitą kultūrą, kuri turi ką pasiūlyti.

Komentarai

komentarai