Poilsinė kelionė į Turkiją – senovės civilizacijų lopšį.

2013-06-28

Nežinantiems ar dar nesidomėjusiems, Turkijos plotas – 783 562 kv. km, gyventojų apie 80 milijonų. Turkijos sotinė – Ankara ir piniginis vienetas yra turkiška lira. Vietiniai kalba turkiškai ir 99 procentai pripažįsta musulmonų religiją, penktadalis šiitų, ketvirtis sunitų…

Turkų istorija kalba,

Esant išskirtinei geografinei padėčiai Turkija tiltas – jungiantis Rytus ir Vakarus.
Turkijoje, pradedant 7500 m. pr. Kr., gyveno daug skirtingų tautų – Janėnai, hetitai, neo – hetitai, asirai, frygai, lydai, karai, likai, persai, Makedoniečiai, turkai, bizantiečiai, todėl ji ir vadinama civilizacijų lopšiu.

Paskutinė minutę pasirinkti kelionę į Turkiją, ženkliai pigiau. Todėl spėti paskutinę minutę padaryti tinkamą sprendimą labai svarbu.

keliones_i_turkija

Kadaise, dabartinė Turkijos teritorija priklausė Romos imperijai. VI amžiuje, žlugus Vakarų Romos imperijai, Rytų Romos imperijos dalis (dabartinė Turkijos teritorija) pateko į graikų įtakos zoną ir tapo Bizantija. Bizantijos klestėjimas tęsėsi iki turkų Osmanų pulkų įsiveržimo XV a. daugiau nei 600 metų Turkija priklausė Osmanų imperijai.

Paskutine minute siūlome susipažinti ir su kitomis Turkijos nacionalinėmis vertybėmis.

Nacionalinė Turkų virtuvė

Avienos patiekalai – „shish kebab“, „doner kebab“. Paskutinę minutę paragavę, atrasite tikrą skonį.

Žuvies patiekalai (raudonoji kefalė) – „barbunya“ „kilic baligi“ (kardžuvė).

„Dolma“ – į vynmedžių lapus suvynioti riešutai ir razinos (siūlome paskutine minute).

„Kamiyarik“ – maltos mėsos prikimšti baklažanai.

„Giozleme“ – susuktas blynas, į kurį dažniausiai dedamas fetos sūris arba daržovės.

„Ayran“ – jogurtinis gėrimas.

Kelionės paskutinę minutę apgyvendinimo ypatumai

Poilsinių kelionių metų, Turkijoje siūlomas itin įvairus apgyvendinimo paslaugų pasirinkimas – nuo 2* iki 5* kategorijų viešbučiai. 5* kategorijos viešbučiai dažniausiai yra dideli, turintys erdvias teritorijas ir siūlantys platų paslaugų spektrą. Todėl, renkantis keliones paskutinę minutę galima atrasti gan patrauklių ir priimtinų pasiūlymų.

Centriniuose kurortuose – Alanijoje, Kemere, Marmaryje ir Bodrume esantys viešbučiai dažniausiai turi nedidelę teritoriją. Paskutinę minutę kelionės informuoja, kas aplink centre esančius viešbučius rasite daug parduotuvių, barų, restoranų, net ir diskotekų, todėl triukšminga gali būti iki vėlyvos nakties.

Nors, jei paskutinę minutę rinksitės keliones į Turkiją, jos viešbučių žvaigždučių skaičius nepasikeis, bet egzistuoja ir atskira jos viešbučių Holiday Village bei Boutique kategorizacija. Holiday Village – paskutine minute atostogų kompleksai, kurie pasižymi didelėmis teritorijomis, apgyvendinimu vasarnamiuose, vilose, kuriose siūloma daug smagaus ir aktyvaus poilsio. Boutique – nedideli, bet jaukūs, asmeninį aptarnavimą akcentuojantys viešbučiai.

Paskutine minute kelionės informuoja, kad pravartu prisiminti

Darbo laikas.

Parduotuvės dirba nuo 9.00 iki 20.00 val., pietų pertraukų parduotuvėse nebūna. Paskutinės minutės kelionės skelbia, mažesnės parduotuvės dirba ilgiau. Didieji prekybcentrai – iki 22.00 val. Bankų darbo laikas – 8.30–12.00 val. ir nuo 13.30–17.00 val. ir nedirba savaitgaliais.

Arbatpinigiai.

Dažniausiai, restoranuose paskutine minute arbatpinigiai įtraukiami į sąskaitą (apie 10 proc.). Paskutinės minutės kelionių tradicija – padavėjams ar viešbučio tarnautojams paliekama apie 10 proc. nuo sąskaitos sumos (tai priklauso nuo aptarnavimo kokybės).

Transportas. Turkija turi gerai išvystytą susisiekimą autobusais tinklą. Kelionės autobusais nėra brangios, tačiau laiko sąnaudos lyginant su taksi, gali būti ženkliai didesnės. Kelionė paskutinę minutę maršrutiniu autobusiuku (dolmušu) kainuoja ženkliai pigiau (kurorto ribose – kelionės kaina apie 2 turkiškas liras).

Apribojimai.

Paskutinę minutę kelionės perspėja, kad alkoholinių gėrimų, daugiau nei 2 litrus, į Turkijos respubliką įvežti draudžiama ir taip pat 600 vnt. cigarečių. Kelionės į Turkiją metu draudžiama išvežti antikinius daiktus. Kelionės paskutine minute perspėja, griežtai draudžiama fotografuoti ir filmuoti karinius bei kitus valstybinės paskirties objektus. Ramadano metu, alkoholis nevartojamas, tad valstybinėse parduotuvėse šiuo laikotarpiu alkoholinių gėrimų įsigijimas ribojamas. Paskutinės minutės pasiūlymai nesuteikia turistams galimybės elgtis kaip nori. Kelionės į Turkiją metu visi privalo laikytis vietos įstatymų bei papročių.

Lauktuvėms.

Savo keramikos dirbiniais, Turkija garsėja jau nuo XVI amžiaus. Paskutinės minutės kelionės metu labai vertinamos tradiciniu būdu pagamintos keramikinės lėkštės bei puodeliai ar vazos.

Paskutinę minutę pasirinkę kelionę į Turkiją pajauskite…

…ką reiškia senovinė turkiška pirtis, kuri primena dar antikos laikus, kelionės paskutinę minutę rekomenduoja jose apsilankyti. Pojūčiai kelionės paskutinę minutę paliks neišdildomą atminimą. Po procedūrų išeiti neskubėkite – atsipalaiduokite, pasivaišinkite karšta obuolių arba juodąja turkiška arbata. Mėgstantiems adrenaliną, paskutine minute siūloma išbandyti iškylą plaustais kalnų upe.

Kelionės paskutinė minutę metu, pamatę Pamukalę, Efesą, Sidės senamiestį, Žaliąjį kanjoną, Aspendoso antikinį teatrą, Kuršunlu parką, Artemidės šventyklą, Kapadokiją, Stambulą, pajusite tikrąjį kelionės Turkijoje alsavimą.

Taigi, kelionė į Turkiją ne tik Jus praturtins istorinėmis žiniomis, bet paliks ir neišdildomų atminimų apie kelionės įspūdžius. Ir paskutinės minutės kelionės į Turkiją turistus kviečia bet kokiu aru ir bet kokios nuotaikos. Nes paskutinę minutę gali viskas apsiversti aukštyn kojomis ir Jūs suprasite, kodėl kelionė paskutinę minutę į Turkiją taip užvaldė noru keliauti.

Panašios, paskutine minute kelionės į Turkiją kaina nuo 1029 Lt

Turite klausimų dėl kelionių datų, negalite apsispręsti dėl kelionės, mes Jums padėsime išsirinkti, kad ir paskutinę minutę. Apsispręsti paskutinę minutę, juk taip smagu.

Komentarai

komentarai