Paskutinė minutė – Kroatija

2013-07-14

Paskutinė minutė – Kroatijos istorija

Dvi kunigaikštystės – Dalmatija ir Panonija buvo sukurtos, kai VII amžiuje Balkanuose apsigyveno kroatai. Dalmatijos kroatų kunigaikštystė sustiprėjo apie 850 metus, kai valdė Tripimirovičių dinastija, kuri su Pagonijos kunigaikštyste 925 metais susijungė į karalystę, kurios valdovu tapo Tomislavas.


Paskutinė minutė informuoja, kad pietuose besiribojanti su Adrijos jūra, Juodkalnija, Serbija, Bosnija ir Hercegovina bei Slovėnija yra šalis – Kroatija. Kroatija – Balkanų ir Centrinės Europos kryžkelėje ir valstybė Europoje. Prieš apsisprendžiant kur vykti pasvarstykite, kokios kelionės Jums patinka ir kokią šalį norite pažinti, o, kad būtų lengviau, pasirinkite kelionių paketą – paskutinė minutė.

paskutine_minute_kroatija

Kroatija – valstybė, kuri ilgą laiką priklausė Jugoslavijos SFR, bet panašiu laikotarpiu kaip ir Lietuva išsikovojo nepriklausomybę. Todėl paskutinė minutė – svarbi kelionė į šį nuostabų kraštą, kuris mena ne tik tolimą istoriją, bet ir ne senus nepriklausomybės atgavimo faktus. Paskutinė minutė – viska Kroatijos istorija vienoje kelionėje.

Pigios kelionės – svarbios, bet žinoti apie klimatą šalies į kurią vykstate dar svarbesnis. Suprantama, kad pasinaudojus degančios kelionės privalumais daugelis numoja ranka į tos šalies klimatą ar nepasidomi orų prognozėmis kelionės metu.

Orai – paskutiniu metu gaunantys vis daugiau neigiamų atsiliepimų ir vis rečiau nuspėjami. Jei kalbant apie Lietuvą, orai čia nepastovūs, bet šiais metais juos ypač sunku nuspėti. Vieni mano, kad orai priklauso nuo klimato kaitos, kiti spėja, kad sinoptikų duomenys apie orus netikslūs. Bet paskutinė minutė mano, kad prieš vykstant į kokią nors kelionę, bet kokiu atveju būtina pasidomėti tos šalies klimatu ir tuo, kokie bus orai kai vyksite atostogauti.

Paskutinę minutę grįžtant prie Kroatijos, šioje šalyje išskiriamos trys klimato zonos: kalnų, vidutinis žemyninis ir Viduržemio pajūrio. Smagu pasidalinti informacija, kad į subtropinio klimato įtakos zoną patenka ir Adrijos jūros pakrantė bei Dinarų salynas. Vasaros šioje teritorijoje būna sausos ir ganėtinai karštos, o žiemos atvirkščiai, lietingos ir vėsios. Orai – statistika, kuri padeda sužinoti temperatūrų svyravimus ir leidžia spėti, kokie orai bus po savaitės ar net mėnesio. Kroatijoje, vidutinė temperatūra liepos ir rugpjūčio mėnesiais siekia apie 24 laipsnius. Orai – įprasti, Kroatijoje, dienomis skaičiuojama apie 26-31 laipsnį, o naktimis ne ką mažiau 21-23 laipsniai šilumos. Bet žiemą, orai Kroatijoje taip pat vilioja turistus. Kodėl? Žiemos viduryje dienos temperatūra siekia apie 12, o naktį apie 5 laipsnius šilumos. Tad planuojantiems keliones žiemą, tokia orų prognozė kelionių nesugadins. Paskutinė minutė – orai – su gera nuotaika nepastebimos net liūtys. Bet jei atsitiko taip, kad orai prognozuoja nepalankias sąlygas keliauti Kroatijoje, paskutinė minutė – pasiimkite skėtį, nes Viduržemio pajūrio zonoje, kur randasi ir Kroatija, palyja ir vasarą. Dažniausiai tai būna trumpalaikiai, bet smarkūs ir su perkūnija lietūs. Paskutinė minutė informuoja, kad Viduržemio pajūrio klimato zonoje esančioje Kroatijos dalyje, lapkričio ir gruodžio mėnesiais iškrenta labai daug kritulių ir turint omeny, kad Kroatija ir žiemą nėra labai šalta šalis, dažniausi krituliai joje – lietūs.

Zagrebas – Kroatijos sostinė, kuri, su kitomis aplinkinėmis vietovėmis randasi jau kitoje, žemyninio klimato zonoje. Ir paskutinė minutė informuoja, kad vasaros čia būna drėgnos, bet karštos. Šiai klimato zonai būdingi lietūs, bet įskaitant tai, kad naktimis čia būna apie 13-15 laipsnių, o dieną apie 30 laipsnių šilumos, leidžia pasirinkti pigesnes keliones į Kroatiją ir mėgautis nepakartojamais vaizdais tiek vasarą, tiek žiemą. Orai – žiemą, temperatūra Kroatijoje siekia apie nulį, dažnos šlapdribos arba sniegas.

Orai Kroatijoje – pranašas drėgmės, šalčio bei sniego nebijantiems keliautojams. Kalnų klimato zonos orai pasižymi dideliais kritulių kiekiais ir labai sniegingomis žiemomis. O perkūnijų taip pat kaip ir Lietuvoje, jei lyja, nestinga. Bet tokie orai neatbaido keliautojų bei turistų, nes juos traukia ne tik oras, bet ir vietos kultūra bei svetingumas. Orai Kroatijoje – individualiai priimantys kiekvieną keliautoją ar turistą.

Kroatija – neišsemiamų poilsinių kelionių šalis!

Komentarai

komentarai