Kroatija — kontrastų šalis

2013-05-25

Kroatija — kontrastų šalis

Kroatija — šalis, kurios krantus skalauja šilta Adrijos jūra. Ši valstybė, kaip ir Lietuva, 1991 metais iškovojo savo nepriklausomybę. Jos kelias buvo sunkesnis ir skausmingesnis. Devinto dešimtmečio karas paliko savo žaizdas, bet Kroatijos gyventojai nepasidavė. Plėtojo savo pramonę ir, žinoma, turizmą. Lietuviai mėgsta vykti į Kroatiją. Ir gal simboliška, kad 2013 metais liepos 1 dieną, Lietuvai pirmininkaujant ES tarybai, mes priimsime šią šalį į turtingą Europos Sąjungos šeimą.

Kroatija mėgstama lietuvių keliautojų šalis. Žinoma, kainos dažnam asmeniui gali pasirodyti nemenkos, bet turizmas kainuoja. O Kroatiją galima pasiekti keliais skirtingais būdais — autobusu, nuosavu automobiliu, lėktuvu. Į šią šalį keliones galima planuoti asmeniškai ar pasinaudoti kelionių agentūros siūlomomis paslaugomis. Vienu ar kitu būdu keliaujantys tikrai neliks nusivylę. Juk ne veltui po kelionės į Kroatiją žmonės sako, kad labiausiai juos žavėjo Adrijos jūros pakrantė, saulė, kalnai, įspūdingas gamtovaizdis nacionaliniuose parkuose bei architektūros paminklai.

Švelnus klimatas vilioja daugumą kurortų lankytojų, prie šio ansamblio pridėkime šiltą jūrą, gražius paplūdimius bei nepaliestos gamtos grožį ir jau turėsime nepamirštamas atostogas. Kroatai sukūrė ne tik gerus kurortus, bet ir sudarė visas sąlygas, kad šalies svečiai ne tik pailsėtų, bet ir susipažintų su šalies kultūriniu palikimu bei architektūros statiniais. Ne veltui Kroatijos miestai Dubrovnikas ir Splitas priklauso pasaulio bei kultūros aukso fondui. Jie yra globojami ir saugomi tarptautinės UNESCO organizacijos.

kroatija_kontrastu_salis

Žinoma, jei yra noras pabėgti nuo turistų minios verta užsukti į Lopudo salą, kuri priklauso Elafikicho salynui, netoli Dubrovniko miesto. Saloje nuolat gyvena apie 200 žmonių, draudžiamas automobilių eismas, tad aplinka yra švari. O švarūs paplūdimai ir neeilinis vietinių vynas — leis pasimėgauti ramybe ir atgauti jėgas. Jeigu trokštate romantikos, tai spalvingas Rovinj miestas yra teisingas pasirinkimas. Poilsiautojams šį miestelį patogiausia pasiekti per Pulos miestą. Pastelinių spalvų namai, siauros gatvelės grįstos akmenimis, draugiški miesto gyventojai ir meilikaujantys katinai sužavės ne vieną turistą.

Kroatijoje lankyti galima ne vien tik paplūdimus ar kurortinius miestelius. Sostinė Zagrebas — ne išimtis. Žinoma, jei yra noras susipažinti su visiškai kitokia Kroatija, kur ne daug turistų, bet dar gyvi karo pasakojimai — Osijekas ar Vukovaras yra ta kryptis. Osijekas yra ketvirtas pagal dydį Kroatijos miestas šalies rytuose, o Vukovaras, tai miestas, kuris smarkiai nukentėjo per Jugoslavijos karus. Šiame mieste serbų pajėgos buvo tris mėnesius apgulusios miestą, sugriauta dauguma pastatų. Čia vyko siaubingas Vukovaro mūšis.

Kroatija — kontrastų šalis, su šiltu klimatu ir jūra vakaruose bei netolimos praeities liekanomis rytuose. Šalis, kurią pamatyti verta, joje galima ir turiningai pailsėti, ir susipažinti su Balkanų kultūra. Kroatija tinkama kryptis pradedant pažintį su Balkanų pusiasaliu.

Komentarai

komentarai