Kelionės į Egiptą

2013-06-25

Kelionės į Egiptą. Dvi Egipto sostinės – kruizas Nilu

HURGADA-LUKSORAS-ESNA-EDFU-KOMOMBO-ASUANAS-KAIRAS-ALEKSANDRIJA-HURDADA

1 DIENA.

Skrydis: Vilnius – Hurgada. Vykstate į viešbutį Hurgadoje (vakarienė ir nakvynė). Apsipratimas prie klimato ir aplinkos/laisvas laikas.

2 DIENA.

Labai anksti ryte, vykstate į laivą, išvykimas į Luksorą (~ 300 km).

Pietūs.

Kelionės paskutinę minutę siūlo ** paskutinės minutės kelionės ekskursinė programa Luksore, kuris užima dalį senovės Tėbų teritorijos. Luksoro ir Karnako šventyklos garsios visame pasaulyje ir turistus traukia net nuo graikų bei romėnų laikų.
Viena labiausiai lankoma vieta Egipte po Gizos piramidžių – didingas Luksoro Karnako šventyklos kompleksas. Senovės egiptiečiai jį vadino tobuliausia vieta („Ipet-Isut“). Nepakartojama, garsioji 3 km ilgio sfinksų alėja, kuri veda į Karnako šventyklą, įspūdingo dydžio Amenhotepo III kolonos, pastatytos Ramzio II kieme ir didingos faraonų skulptūros didžiulį įspūdį daro net ir šiandien. Karnako šventyklos hipostilis – nepakartojamas senovės Egipto architektūros pavyzdys. Jo tankų „mišką“ sudaro šimtas trisdešimt keturios 23 metrų aukščio kolonos ir jų paviršius padengtas bareljefais. Kolonų kapitelių, vaizduojančių besiskleidžiančius lotosų žiedus, skersmuo siekia net 15 metrų.

Pietūs, vakarienė bei nakvynė laive.

keliones_i_egipta

3 DIENA.

Pusryčiai.

Siūloma kelionė paskutinę minutę ** pigi kelionė, nepakartojama ekskursija po vakarinį Nilo krantą, kuriame stūkso Memnoso kolosai – masyvios 18 m aukščio dvi akmens statulos, kurios vaizduoja faraoną Amenchotepą III ir beveik 3500 metų stovi Tėbų nekropolyje. Dar vienas, kvapą gniaužiantis reginys – iš dalies uolose iškirsta įspūdinga pomirtinė faraonės Hačepsutos šventykla, kuri randasi Tėbų kalvų papėdėje. Beveik 500 metų (XVI – XI a. pr. Kr.) karalystės kilmingieji buvo laidojami garsiajame Karalių slėnyje. Faraonai tikėjosi, kad įrengdami kapus Tėbų kalvų gilumoje apsunkins plėšikams vogti turtus, kurie neįkainojami ir palaidoti kartu su kilmingaisiais. Slėnis tapo dar labiau žinomu, kai jame buvo rastas garsiojo faraono Tutanchamono kapas (esant galimybei, už papildomą mokestį galimas įėjimas į vidų).

Pietūs, vakarienė bei nakvynė laive.

4 DIENA.

Pusryčiai.

Plaukiate pro Esną, garsia nepakartojamu graikų ir romėnų statiniu – Chnumo šventykla. Perplaukus Esnos šliuzus, toliau plaukiate į Edfu miestą, kuris įsikūręs vakariniame Nilo krante. Kelionė paskutinę minutę – Edfu ** siūloma pigi kelionė – aplankyti dievo Horo šventyklą, kuri pastatyta III – I a. pr. Kr. ir beveik 2000 metų buvusi palaidota po dumblu ir smėliu. Horo šventykla – didžiausia ir geriausiai išlikusi Ptolemėjų šventykla visame Egipte. Lyginant su kitomis, ši šventykla ne sena, tačiau yra labiausiai dominanti egiptologus, nes architektūriniai statiniai labai tiksliai imituoja senesnių faraonų statinius. Atplaukiate į Kom Ombo, kuris garsėja II a. pr. Kr. graikų ir romėnų pradėta statyti šventykla, skirta dviems Dievams, dešinėje pusėje – Dievui krokodilui Sobekui ir kairėje pusėje – Dievui sakalui Horui. Paskutinės minutės kelionės pasiūlymas – atvykus į Kom Ombo ** pigios kelionės ekskursija į šią šventyklą. Išplaukiate link Asuano.

Pietūs, vakarienė bei nakvynė laive.

5 DIENA.

Pusryčiai.

Pigios kelionės Egipte siūloma ** keliones Egipte ekskursinė programa Asuane. Pigi kelionė – apžvalginė ekskursija po Asuaną. Kelionės paskutinę minutę kviečia pasigrožėti nepakartojamų vaizdų gama apžvelgiant: Nasero ežerą ir nuostabųjį Nilą; Pilajų šventyklą, kuri nuogąstaujant dėl potvynių, Asuano užtvankos statybos metu, iš pirmykštės savo vietos buvo nugabenta į kitą Nilo salą; Didžiausias senovės nebaigtas obeliskas, kurį pastatyti įsakė faraonė Hačepsuta. Laisvas laikas.

Vakare vykstate į traukinių stotį, miegamajame vagone važiuojate į Kairą. Vakarienė bei nakvynė traukinyje.

6 DIENA.

Pusryčiai.

Atvykstate į Kairą. Egipto sostinė ir didžiausias arabų šalių miestas – Kairas. Kelionės paskutinę minutę pasiūlymas * pigi kelionė aplankant Egipto nacionalinį muziejų, kuris sukaupė ir eksponuoja didžiausią pasaulyje senovės Egipto meno dirbinių kolekciją, kuri mena labai turtingą ir spalvotą Egipto istoriją. Paskutinės minutės kelionė, apžiūrėti Gizos *piramidžių – vieno iš 7 pasaulio stebuklų (už papildomą mokestį, jei yra galimybė, apžiūrite vienos piramidės vidų). Kelionė paskutinę minutę rekomenduoja! *Al Gizos sergėtojas – Didysis Sfinksas. Seniausia monumentinė skulptūra – Sfinksas, kuris „prižiūri ir saugo“ šventyklas, kilmingųjų kapus, Gizos piramides ir visas šalia esančias faraonių piramides. Aplankysite ir garsųjį papirusų muziejų. Apsilankysite islamiškoje Kairo dalyje ir užsuksite į didžiausią artimųjų rytų Khan al Khallili turgų, kuris įsikūręs mečečių ir minaretų šešėlyje. Išvykstate į Aleksandriją – senąją sostinę ir didžiausią uostą Egipte. Aleksandrija įsikūrusį prie Viduržemio jūros (~ 225 km). Vakarienė ir nakvynė viename iš viešbučių Aleksandrijoje.

7 DIENA.

Pusryčiai.

Paskutinės minutės kelionė – apžvalginė ekskursija po Aleksandriją. Tai vienas garsiausių pasaulio miestų, kuris varžėsi net ir su Roma. Senovės Aleksandriją išgarsino vienas iš Septynių senojo pasaulio stebuklų – 135 m aukščio Faro švyturys, kuris buvo statomas apie 20 metų ir išsilaikė apie 1500 metų. Deja, XIII-XIV a. jis buvo sugriautas žemės drebėjimų. Apžiūrėsite jo vietoje pastatytą sultono Kaitbėjaus fortą ir aplankysite kitą senojo pasaulio palikimą. Kelionė paskutinę minutę pristato *I-II a. Kom ash-Shuqqafa – katakombas-kapavietę, kurios gylis apie 35 metrus. Į graikų ir romėnų nekropolį Egipte, kuris įvardijamas kaip didžiausias, veda spiraliniai laiptai. Spėjama, kad ši senovinė kapavietė buvo pradėta statyti kaip vienos turtingos šeimos kripta, bet vėliau, ji buvo išplėsta į nepakartojamą trijų lygių požemių statinį. Pigios kelionės, apžiūrėsite *romėnišką amfiteatrą, kuris randasi beveik pačiame šiuolaikiškos Aleksandrijos centre. Pasiūlymas pigiai kelionei, aplankysite *Montazos rūmus ir jo nuostabius sodus. Anksčiau čia gyveno karališkoji Egipto šeima. Pigios kelionės pasiūlymas – grožėtis atstatytu unikaliu Aleksandrijos statiniu, XXI a. stebuklu – *Aleksandrijos biblioteka. Autobusu išvykstate į Hurgadą (~ 700 km). Nakvynė viešbutyje.

8 DIENA.

Pusryčiai.

Priklausomai nuo skrydžio laiko, vyksite į Hurgados oro uostą.

Skrydis: Hurgada – Vilnius.

Visos kelionės metu, autobusu nuvažiuojama apie 1330 km. Kelionės paskutinė minutę rekomenduoja pasirūpinti tinkama apranga kelionėms.

Kelionės kaina nuo   3169 Lt

Už vienvietį kambarį priemoka, nuo 300 Lt

Siūlomų kelionių datos

2013 10 12 – 10 19

2013 12 14 – 12 21

2014 02 28 – 03 07

2014 04 05 – 04 12

Įskaičiuota į kelionės kainą

 • Skrydis: Vilnius – Hurgada – Vilnius.

 • 2 nakvynės 3 – 4 viešbutyje Hurgadoje***.

 • 3 nakvynės 5 kruiziniame laive***.

 • 1 nakvynė traukinyje iš Luksoro į Kairą dvivietėje miegamojoje kajutėje.

 • 1 nakvynė 3 – 4 viešbutyje Aleksandrijoje***.

 • Maitinimas: 7 pusryčiai, 3 pietūs, 7 vakarienės (ankstyvam išvykimui/vėlyvam atvykimui pateikiamas pusryčių paketas/šalta vakarienė).

 • Kelionių vadovo kalbančio lietuviškai paslaugos kelionės metu,

 • Vietinio(-ių) gido(-ų) kalbančio rusiškai arba angliškai paslaugos programos metu.

 • Pervežimai: oro uostas viešbutis – oro uostas,

 • Kelionės autobusu (su oro kondicionieriumi) pagal esamą programą.

Kelionės paskutinę minutę prašo atkreipti dėmesį

 • (*) – kelionė ekskursijų Kaire ir Aleksandrijoje metu, objektai mokami; susimokama apie 59 JAV dol. už visus programoje (*) pažymėtus objektus);

 • (**) – pigios kelionės ekskursinė programa kruizo Nilu metu; turistas susimoka apie 165 JAV dol. už visas pažymėtas ekskursijas programoje (**));

 • Formalumų sutvarkymas ir Egipto viza – 50 Lt – į kainą neįskaičiuoti (tikslas – pagreitinti pasienio formalumus Egipto oro uoste, o vizos mokestis mokamas prieš išvykstant, kelionių agentūroje.

 • NOVATURAS neatsako už migracinių tarnybų sprendimus dėl vizų išdavimo.

 • Kelioninės programos, objektų lankymo tvarkos ar mokamų objektų ir papildomai apmokamų ekskursijų skaičius bei kainos gali keistis. Kruizo programa, priklausomai nuo nenumatytų aplinkybių ar upių navigacinių sąlygų, gali keistis.

 • Tam tikrų vietų ir objektų gidų paslaugos – mokamos.

 • Į kelionės kainą neįskaičiuotos smulkesnės išlaidos: medicinos draudimas, arbatpinigiai (apie 30-40 JAV. dol.), ekskursijos bei mokami objektai (pažymėti programoje kaip mokami papildomai), gėrimai į kainą įtrauktų pietų ir vakarienių metu, kitos nepaminėtos išlaidos, pietūs Kaire ir Aleksandrijoje (apie 13 JAV. dol.).

 • Traukiniu turistai keliauja dvivietėse miegamosiose kajutėse. Joje yra nedidelė kriauklė, elektros lizdas. Vagone – du tualetai. Vakarienė ir pusryčiai kajutėje.

 • Kelionės kainos – pasikeitus įskaičiuotų paslaugų kainoms arba lito ir užsienio valiutų santykiui, kelionės kaina gali kisti.

 • Už papildomą mokestį galima pasirinkti poilsį Hurgados kurortuose po arba prieš kelionę.

 • (***) – kelionės paskutinę minutę pateikia viešbučių klasifikaciją, ji žymima gaubliukais. Tai viešbučių lyginamasis įvertinimas, kurį atlieka kelionių organizatorius. Gaubliukai netapatinami su jokia oficialia viešbučių kategorijų rūšimi, nes oficialus viešbučių įvertinimas atliekamas tik jam kompetentingų institucijų dėka. Aprašytų kelionių paskutinę minutę metu turistai apgyvendinami 3*, 4* arba 3 , 4 viešbučiuose. Jei kelionės metu yra kelios nakvynės viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis. Kelionės paskutinę minutę perspėja, kad tos pačios kelionės metu, viešbučių kategorijos gali būti skirtingos.

Pasiduokite stipriems savo vidiniams norams aplankyti Egiptą ir nustebsite sužinoję, kad kelionės paskutinę minutę siūlo daug daugiau nei galima įžvelgti. Kelionės metu įsitikinsite, kad Egiptas daug kartų vertingesnis, nei visos kelionės išlaidos kartu sudėjus. Kelionės paskutinę minutę – mėgaukitės šiandiena tuo kuo norite.

Jei turite papildomų norų, pageidavimų ar klausimų susisiekite ir mes Jums patarsime bei pasidalinsime visa naudinga informacija apie kelionę į Egiptą.

Komentarai

komentarai