Egiptas – poilsinė stebuklų šalis

2013-05-25

Egiptas — poilsinė stebuklų šalis

Pasitikti saulę ant Sinajaus kalno svajoja daugelis. Tai yra Egipto vizitinė kortelė. Dar pridėkime Raudonosios jūros teikiamas pramogas, per visą šalį vinguriuojantį Nilą, sumaišykime su trijų tūkstančių metų istorija, kuri įkalinta akmeninėse statulose. Suprasime kodėl, ilgus šimtmečius ši šalis vilioja nuotykių ieškotojus, poilsio ir beveik amžinos saulės pasiilgusius žmones.

egyptas_poilsine_svajoniu_salis

Lietuviai pamėgo šią šalį, kaip pirmą stotelę, kuri leidžia iš arčiau susipažinti su rytų kultūra. Prieš kelionę į Egiptą visada dera pasirūpinti dviem dalykais. Pirma, nereikia pamiršti pasitikrinti ar pasas galios visą buvimo laiką Egipte bei ar jame yra tuščias puslapis vizai. Visi užsieniečiai keliaujantys į Egiptą vizą gauna oro uoste. Ji galioja 3 mėnesius ir suteikia teisę Egipte praleisti vieną mėnesį. Antra, tiesiog privaloma pasidomėti šalies politine būkle tuo metu. Dauguma užsienio ministerijų, po 2011 metų revoliucijos siūlo būti atsargiems — sekti naujienas, vengti masinio susibūrimo vietų bei demonstracijų ir riaušių. Po 2011 metų įvykių šalyje turizmo sektorius sumenko. Tai nereiškia, kad svetingieji Egipto gyventojai nepageidauja svečių savo šalyje. Viskas yra kitaip. Juk Egipto ekonomikos variklį smarkiausiai suka trys ūkio šakos: žemdirbystė, naudingųjų iškasenų gavyba, žinoma, ir turizmas. Į šalies turizmą yra investuojami milžiniški pinigai, kad kelionių infrastruktūra, kartu su istoriniu palikimu, Egiptą ir toliau verstų viena lankomiausių pasaulio šalių. Tačiau prieš kelionę savo saugumu dera pasirūpinti, kad vėliau nereikėtų baimintis netikėtų įvykių, kurių arabų pusiasalyje pasitaiko.

Egiptas siūlo puikiai įrengtus kurortus savo svečiams, kad jie ne tik galėtų pamatyti, bet ir pasimėgauti šalies klimato privalumais. Hurgada, Šharm el Šheichas, Taba — tai regionai, kuriuose įsikūrę puikūs šalies kurortai. Kiekvienas iš jų turi kažką unikalaus, todėl į šią šiaurės Afrikos šalį visada galima grįžti, bet kuriuo metų laiku. Hurgada, tai kurortas, kuris įsikūręs prie Raudonosios jūros. Išaugęs iš mažo žvejų miestelio, jis driekiasi apie 40 km palei jūrą. Hurgada, tai ta erdvė, kurioje maudymosi sezonas niekada nesibaigia.

Nenuostabu, kad ši erdvė garsi ir gausi vandens pramogomis. Šarm el Šeichas bei Taba kurortai irgi turi ką pasiūlyti vandens turizmo srityje. Šarm El Šeichas teisėtai minimas kaip vienas gražiausių Egipto kurortų ir jo grožis – ypatingas. Laukinių gėlių įvairovė, smaragdinės žalumos įlankos, įvairiausių rūšių medžiai, plačialapės palmės, platūs paplūdimiai, žydra jūra, margi kanjonai, auksinis smėlis. O Tabos vienas didžiausių privalumų yra geografinė padėtis, kuri nesunkiai leidžia aplankyti Jeruzalę, Negyvąją jūrą Izraelyje ar Petrą Jordanijoje. Nereikia pamiršti ir kruizo po Nilą, kai tokioje ekspedicinėje išvykoje galima ne tik pailsėti, bet ir realiai susipažinti su istoriniu šalies palikimu.

Egiptas yra teisingas pasirinkimas, kai norisi pasimėgauti nuostabiu klimatu, susipažinti su kitokia kultūra bei svarbiausia — pailsėti.

Komentarai

komentarai