Egiptas – pigios kelionės

2013-07-13

Kelionės paskutine minute – pigios kelionės

 Pamatę štai tokį užrašą: جمهوريّة مصر العربية, greičiausiai numosite ranka ir pagalvosite, kažkas arabiškai ir nesuklysite. جمهوريّة مصر العربية – arabų kalboje – Egiptas. Egipto Arabų respublikos valstybė randasi šiaurės rytų Afrikoje. Egiptiečiai – tai gausiausia tauta šiaurės rytų Afrikoje. Egiptas – garsus pasaulinio masto istoriniais paminklais, kurie yra senųjų civilizacijų palikimas. Piramidės, sfinksai, faraonų kapai bei šventyklos, tai kas primena didingos šalies pavadinimą ir priverčia dažnai ištarti ar bent pagalvoti – Egiptas. Egiptas – arabų pasaulio kultūrinis bei politinis centras.


Pigios kelionės pristato nedidelę istoriją apie nuostabią, nepakartojamą ir neatsibostančią istorijomis šalį – Egiptą. Taigi, kelionės bus įspūdingos ir kupinos neišdildomų įspūdžių, ir be to, dar ir sutaupysite, jei pasirinksite kelionės paskutinę minutę siūlomą paketą – pigios kelionės. Tai, ką pamatysite ir išgirsite, širdyje išliks visam laikui. Pigios kelionės – naujiems ir nepakartojamiems įspūdžiams.

egiptas_pigios_keliones

Egiptas – didelę dalį pasaulio istorijoje užimanti šalis.

Viena didžiausia ir seniausia civilizacija susikūrė ir suklestėjo Nilo slėnyje, dabartinio Egipto teritorijoje. Vieną iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių atsirado Egiptas – pastovūs Nilo potvyniai, kurie vykdavo kasmet. Potvyniai ne tik sudrėkindavo dykumas, bet dar jas ir patręšdavo, todėl Egipto žemės derlingos ir klesti iki šiol.

Pigios kelionės pateikia trumpą istoriją – Narmerui suvienijus kelis valstybinius junginius 3200 m. pr. m. e. atsirado vieninga Egipto valstybė. Tolimesnė Egipto istorija žinoma kaip karalysčių bei dinastijų formavimosi laikotarpis, todėl ji skirstoma į dinastijas, kurių priskaičiuota apie 30 ir kelias karalystes, kurias atskyrė tarpusavio nesantaika bei suirutės. Faraonų dinastijos, kurios sutvirtino kultūrą bei pradėjo statyti piramides įsitvirtino senosios karalystės laikotarpiu apie 2650–2175 m. pr. m. e. Įsigalėjus lokalioms dinastijoms prasidėjo suirutės laikotarpis. Labiausiai minimos dinastijos, kurios buvo įsikūrusios Tėbuose (XI-XII dinastijos) bei dinastijos, kurios įsitvirtino Herakleopolyje (IX-X dinastijos). Literatūra suklestėjo kai vėl buvo atkurta faraonų valdžia, vidurinės karalystės laikotarpiu. Pigios kelionės padės ne tik sužinoti daugiau informacijos kaip susikūrė ir klestėjo Egiptas, bet leis šią šalį ir pamatyti. Egiptas – pigios kelionės į per daug amžių ir iki šiolei išlikusias piramides, šventyklas bei faraonų kapavietes. Pigios kelionės – pamatykite septintą pasaulio stebuklą!

Paskutinės minutės kelionės informuoja, kad didžioji dalis Egipto randasi Šiaurės Afrikoje – Sacharos dykumoje, bet šalis valdo ir Sinajaus pusiasalį, jis yra dalis pietvakarių Azijoje ir nuo pagrindinės valstybės teritorijos pusiasalis atskirtas 163 kilometrų ilgio Sueco kanalu. Egiptas pasižymi unikaliu subtropiniu ir sausu klimatu, kuriam būdingi dideli dienos ir nakties temperatūrų svyravimai. Kritulių šalyje iškrenta nedaug ir sunku patikėti, kad kai kuriuose Egipto regionuose lietaus galima laukti net kelis metus iš eilės. Tad, paskutinės minutės kelionės pataria – nedidinkite savo imamo į kelionę bagažo svorį nereikalingais daiktais, siūlome pasiimti tik kelionei į Egiptą būtiniausius rūbus bei avalynę, nes daugiau lietaus kritulių sulaukia tik Viduržemio jūros pakrantės ir žinoma, nereikia jo bijoti, nes esant dideliems karščiams, tai lyg papildoma atgaiva ir keliaujantiems.

Egiptas turi vienintelę upę, tai garsusis Nilas. Buvo suformuotas Nasero tvenkinys, kai šalies pietuose buvo pastatyta daugeliui girdėta Asuano užtvanka. Viduržemio pakrantėje gausu druskingų ežerų bei druskų pelkių. Bet teritorija su augmenija Egiptas nepasižymi, nes didžiąją šalies dalį sudaro akmeningos ir smėlingos dykumos. Poilsinės kelionės rekomenduoja, tokios pigios kelionės privalo būti kruopščiai suplanuotos. Joms privaloma pasirengti iš anksto pasidomint ir apie prognozuojamus orus, ir apie vietoves, kurias planuojama aplankyti. Egiptas – šalis nepripažįstanti aukštakulnių. Nors yra vietų, kuriose damos laukiamos visada. Paskutinės minutės kelionės – patogus ir komfortiškas kitų šalių kultūrų pažinimas.

Egiptas – nuostabi šalis Šiaurės Afrikoje, kuri ne tik vilioja turistus iš viso pasaulio, bet dar ir stebina. Kai kurie informaciniai šaltiniai bando palyginti laikotarpius ir užsimena, kad kai dar lietuviai bėgiojo su mediniais lankais ir strėlėmis, egiptiečiai vystė mokslą, meną, literatūrinius raštus, mediciną ir kas labai stebina, jau statė sudėtingiausius statinius. Todėl poilsinės kelionės leis arčiau susipažinti su Egipto meno, raštų bei statinių kultūra ir tai pamatyti iš labai arti. Poilsinės kelionės primena, nepamirškite su savimi pasiimti ir būtiniausią įrankį kelionėms užfiksuoti – fotoaparatą. Ar teko kelionėje kelias dienas būti be vandens? Poilsinės kelionės be fotoaparato, kaip maudynės be vandens.

Pigios kelionės pataria.

Jei pigios kelionės – jūsų papildomas energijos šaltinis ir jas planuojate patys bei turite minčių nuvykę į Egiptą, išsinuomoti automobilį atminkite, kad vietos gyventojai nepasižymi saugaus eismo žinojimu ir vairavimas nėra jų pagrindinė kultūros dalis. Tad važiuodami naktį nustebsite pamatę, kad tamsiu paros metu jie nejungia automobilio šviesų ir orientaciniai ženklai – automobilio signalas. Išgirdę jį, jie visada pasitraukia iš kelio. Be to, kelio ženklų ten ne per daugiausia, vos kas keli kilometrai, o mieste, ant stulpo, galima pamatyti jų net kelis. Todėl ne karto nebuvus Egipte, sunku suprasti vietinių vairuotojų etiketą. Pigios kelionės nerekomenduoja patiems nuomotis automobilio, jei neturite šioje šalyje vairavimo patirties. Juk daug smagiau keliauti, kai papildomi veiksniai, kaip šiuo atveju nuomotas automobilis, nekelia papildomo streso ar net galvos skausmo pigios kelionės metu. Pigios kelionės – malonesnės, kai neskauda galvos.

Kelionės į Egiptą stebina. Paskutinės minutės kelionės būna ne tik kupinos daug įspūdžių ar nuotykių, kartais jos net maloniai nustebina. Suprantama, kad daugelis keliautojų yra pripratę prie gražių ir malonių viešbučio kambarinių. Kad jos viskuo rūpinasi ir yra paslaugios. Egipte – Hurghadoje, galite būti maloniai nustebinti, nes viešbučių kambarius prižiūri ir tvarko vyrai. Žinoma, lietuviai linkę manyti, kad vyrai nėra tokie atidūs ar kruopštūs kaip moterys, tačiau Egipto viešbučiai pasitiki ne tik moterimis, bet ir vyrais. Todėl daugelyje Egipto viešbučių išvysite būtent vyrus-kambarines. Paskutines minutes keliones – vyrai ne ką prastesni už moteris kambarines, nors jų paslaugumas priklauso ir nuo paliekamų arbatpinigių.

Pigios kelionės – tvarka viešbučiuose skirtinga. Informaciniai šaltiniai teigia, kad atviriausiai ir tiksliausiai apie viešbučių tvarką bei aptarnavimą kalba rusai, po to, kai grįžta iš kelionės. Jie nesigėdija išsakyti kas viename ar kitame Egipto viešbutyje negerai. Lietuviai santūresni arba nenori „girtis“, kokius nepatogumus jiems teko patirti viešbučiuose. Žinoma, kad penkių žvaigždučių viešbučiai atitinka visus Egipto kurortų standartus, bet nereikia pamiršti, jog juos renkatės Jūs, todėl reikia būti atidiems ir nepatingėti susirinkti informaciją apie viešbučių teikiamų paslaugų kokybę. Pigios kelionės – viešbučiai su aukštos klasės aptarnavimu.

Pasaulio stebuklai.

Komentarai

komentarai