Atrask Slovėniją

2013-09-03

Kodėl nesirenkate pigios kelionės į Slovėniją? 

Pigios kelionės metu atrasite nedidelę pietų Europos valstybę, kuri net nepatenka į populiarių kelionių maršrutų sąrašą – Slovėnija. Bet šioje šalyje, turistai jaučiasi ypač gerai nežiūrint į tai, kad ji yra gana brangi. Slovėnija – saugi šalis Europoje.

Nepakartojamas gamtos grožis, neapsakomas vietinių žmonių nuoširdumas bei tvarka – visi pojūčiai pigios kelionės į Slovėniją metu Jus pasieks jau belipant iš lėktuvo. Kas gali būti nuostabiau už viliojančią akmenuotą Adrijos pakrantę? Čia, liksite pakerėti snieguotų Alpių viršukalnių, nedidelių miestelių ir baltų vilų kalnuose, kurios kyšo tarp vynuogynų, o baroko stiliaus sostinės senamiestis, tiesiog jus užburs nepaprastu savitumu.

pigios_keliones_i_slovenija

Kaimynės kitokios

Austrija, Kroatija, Italija yra Slovėnijos kaimynės. Bet… Slovėnija skiriasi nuo visų. Vykstant iš Italijos į Slovėniją, kirtus sieną nuo skirtumo pojūčio niekur nepabėgsite. Veikiantys taksofonai kas keletą kilometrų, labai tikslios krypčių nuorodos, kokybiška kelių danga, vairuotojams leidžia pasijusti lyg patogumų rojuje, kuriame galima orientuotis ir be žemėlapio. Pigi kelionė automobilių į Slovėniją, suteiks daug malonumų ir nepakartojamų įspūdžių.

Keliaujant į Slovėniją į Austrijos pusės pastebėsite, kad tvarka ir švara čia tokia pati, tik nėra didmiesčių triukšmo, o kraštovaizdžiai ženkliai turiningesni. Pervažiavę Kroatiją ir įvažiavę į Slovėniją, į akis iškart kris socialinis skirtumas. Pamatysite naujesnių ir prabangesnių automobilių, miestai tvarkingesni, o žmonės orūs ir brangesniais rūbais. Suprantama, kad Slovėnijoje pastebėsite ir kainų skirtumą nei Kroatijoje. Todėl, kad pigios kelionės metu sutaupytumėte, stenkitės išlaidauti mažiau.

Vokiškai, Itališkai…

Keista, kad slovėnai važiuoja į kaimynės Kroatijos paplūdimius, nes Slovėnijai priklausantis Adrijos pajūrio ruožas yra trumpesnis nei 100 km. Taip, slovėnai ieško civilizacijos nepaliestų grožio kampelių, todėl renkasi pigias keliones į kaimyninę šalį – Kroatiją. Maži miestukai ir siauros gatvės bei Slovėnijos kasdienybė žavi daugelį ir skirtingai nuo Italijos, tos gatvelės visada išveda į didesnę gatvę ar aikštę, todėl nevirsta didžiuliais labirintais.

Kalbant apie slovėnus, jie yra nuoširdūs ir šilti, su kuriais susikalbėsite nesunkiai. Be anglų kalbos, galima susikalbėti ir pasišnekučiuoti tiek itališkai, tiek vokiškai. Slovėnijos kaimynės didžiulės, todėl daugelis vietinių gyventojų kalba kaimynių kalba.

Nepatikėsite!

Slovėnijoje, ne taip kaip daugelyje pietų šalių, neapgaudinėja turistų ir nebando iš jų pasipelnyti apgaule. Paslaugų kokybė ir kainos, čia vienodos visiems ir nesvarbu, tu atvykęs turistas ar vietinis slovėnas. Padavėjai, pardavėjai gauna labai didelius atlyginimus, todėl aptarnauti būsite maloniai ir šypsenų sulauksite nuoširdžių, ne taip kaip Jums yra tekę matyti kitose šalyse ir kelionėse. Todėl, palikti arbatpinigių čia neįprasta. Nebent lankysitės itin prabangiame viešbutyje ar restorane. Artimiesiems galėsite parvežti tikrai kokybiškų suvenyrų, nes užrašo „Made in China“ nepamatysite nė ant vienos pakuotės, tai, praktiškai neįmanoma. Elgetų taip pat čia nesutiksite, kaip ir pinigų maldautojų. Todėl galėsite smagiai pasivaikščioti ir be gido ar papildomos draugijos.

Veduta delle Dolomiti, Funes ? Villnoss, Bolzano (Dolomites and Green Villnoss Valley)

Stebuklingi kalnai

Suprantama, kad Slovėnijos pasididžiavimas – garsiosios Alpės. Žiemos sezono metu, turistai plūste plūsta į slidinėjimo trasas ir nesvarbu kokio jie amžiaus. Savaitgaliais, mažai žmonių sėdi namie, nes visi pramogauja Alpėse ir mėgaujasi aktyviu poilsiu. Ar girdėjote apie Triglavą? Tai aukščiausias Slovėnijos kalnas, o į jį įkopti kartą gyvenime – tapusi kiekvieno slovėno pareiga. Taigi, susitepkite slides ir pasiruoškite dideliai kelionei į Slovėnijos aukščiausią kalną Triglavą.

Postojna jama ir Škocjanska jama

Vieni iš įspūdingiausių ir didžiausių urvų visame pasaulyje. Postojna jama ir Škocjanska jama – urvai, kurie pilnai pakeičia snieguotas viršūnes ar slidinėjimo trasas. Olos Postojna jama ir Škocjanska jama labiausiai lankomos turistų. Todėl rezervuodami pigias keliones į Slovėniją, būtinai prašykite, kad suorganizuotų kelionę į Postojna jama ir Škocjanska jama.

perly-slovinska-skocjanska-jama Pigios kelionės bus tikrai įspūdingomis ir įsimintinomis. Į Postojna kalno vidų veža nedidelis traukinukas. Tokios kelionės metu pamatysite stalaktitų ir stalagmitų grožį bei dydį, nes kai kurie tokio dydžio, kad pravažiuojant juos, tenka palenkti galvą. Už papildomą mokestį pigios kelionės metu, apie 2 valandas po urvus vaikščiosite su gidu, kuris Jums pasakos apie uolos atradimą, kaip susiformuoja vieni ar kiti kristalai ar varvekliai ir nuostabią istoriją apie požeminę upę.

Liubliana – nėra didelis miestas, bet čia gyvena daugiau žmonių nei mūsų Klaipėdoje, apie 250 tūkst. žmonių. Čia, labai išvystyti dviračių takai, kuriais galima nuvažiuoti į bet kurią vietą ir patogiai, ir saugiai. Daugelis miestiečių nesigėdina dviračiai važiuoti ne tik į darbus, bet numinti ir į vakarėlius.

Švarioji Liubliana

Mes pradedame tik dabar, o Liublianos gyventojai jau labai seniai ir labai rūpestingai rūšiuoja atliekas. Galite likti nustebinti, o gal ir šokiruoti, kad už atlikusį ir sugrūstą į popieriaus ar stiklo konteinerį maistą, gali tekti atsisveikinti net su penkiais šimtais eurų. Todėl turistams patariame elgtis panašiai kaip elgiasi vietiniai gyventojai. Miesto švara rūpinasi ir miesto valdžia, ko pasimokyti reikėtų daugeliui Lietuvos miestų. Gatvės čia nuolat plaunamos, plaunamos ir autobusų stotelės, kaip ir patys autobusai, čia plaunami net ir tiltai, kas įtvirtina dar didesnę švarą Liublianoje. Išskirtinis pigios kelionės pasiūlymas – švarus oras, aplinka ir šilti žmonės Liublianoje.

Vynas gurmanams

Vykstantiems į Slovėniją rekomenduojame išsiprašyti pigios kelionės tam, kad galėtumėte paragauti išskirtinos vynuogių rūšies vyno, kuris, savo kokybe nenusileidžia dažną ispanišką bei prancūzišką vyną. Slovėnija gali pasigirti savo išskirtine vynuogių veisle, kuri buvo išvesta ir čia auginama. Vienas iš didžiausių Slovėnijos vyndarių pasididžiavimų – vynuogių rūšis regulla. Ir tai, kad slovėnišku vynu prekiauja labai mažai Europos šalių, šį vyną paverčia dar labiau geidžiamu gurmanų tarpe. Bet vyndariams sunku užkariauti kitų šalių rinkas, nes pigiausio vyno butelio kaina Slovėnijoje yra apie 20 eurų, o tai reiškia, kad tokie kaip Lietuviai, tikrai nepirks vyno už 60-80 litų, nebent gurmanai.

Keliones paskutine minute – pigiau keliauti į Slovėniją.

Komentarai

komentarai